مقالات

پله شیشه ای، تحولی در دکوراسیون مدرن

پله شیشه‌ای

مزایای استفاده از پله شیشه‌ای

پله شیشه‌ای نوعی از پله می‌باشد که عموما در دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود. البته شیشه‌های رنگی این پله‌ها شاید کمی فضای سنتی داشته باشد اما در کل این پله‌ها مدرن و جدید هستند و به تازگی به دکوراسیون داخلی منازل، هتل‌ها و رستوران‌ها اضافه شدند. این محصول علاوه بر زیبایی و نورپردازی، ظرافت خاصی نیز به محیط می‌دهد. در واقع اگر در نظر دارید برای فروشگاه، هتل و یا منزل و ویلای خود یک آیتم لوکس اضافه کنید؛ پیشنهاد ما پله شیشه‌ای است. با ما در الماس جام همراه باشید.

ویژگی‌های پله شیشه‌ای

باید در نظر داشته باشید از آنجا که این پله از شیشه ساخته شده و امکان شکل دادن به آن وجود دارد، می‌توان تنوع و مدل‌های مختلفی از آن را داشته باشیم. در نتیجه این تنوع، گزینه‌های متنوعی از انواع دکوراسیون برای محل مورد نظر خود خواهید داشت. مثلا پله گردون شیشه‌ای، پله‌های مارپیچ، پله معلق شیشه‌ای و پله گرد از جمله پله‌های شیشه‌ای مدرن هستند که می‌توانید از سایت الماس جام سفارش دهید. خرید پله شیشه‌ای

پله شیشه‌ای از شیشه‌های چندین لایه سکوریت یا لمینت ساخته می‌شود که بر روی هم فشرده و پرس شده و مقاومت بالایی را موجب می‌شود. درنتیجه این شیشه‌ها نشکن هستند و ایمنی لازم را برای ساخت و ساز دارند و همین امر باعث شده این روزها کاربرد وسیعی در پروژه‌های ساختمانی داشته باشد. همچنین شیشه‌های مورد استفاده در ساخت پله گرد شیشه‌ای کنتراست رنگی متفاوتی دارد که از لحاظ معماری و طراحی داخلی مهم است. در قسمت پاخور پله‌های شیشه‌ای نیز شیارهایی ایجاد می‌شود که از لغزیدن افراد جلوگیری کند. شفافیت این پله‌ می‌تواند خود را با هر دکوراسیونی منطبق کند و معماری تاثیرگذاری را موجب شود.

لیست مزایا

این شیشه‌ها تضادهای رنگی در طراحی داخلی پروژه ایجاد می‌کند. با وجود پله‌های شیشه‌ای فضا پرنورتر و شیک‌تر به نظر می‌رسد. در واقع حضور یه جسم شفاف در محیط خاه و یا هتل باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا می‌شود که با تابش نور طبیعی به آن این خطای بینایی اتفاق می‌افتد. این شیشه‌ها به علت داشتن اکسید آهن ته مایه سبز رنگ دارند که راحت با دیگر وسایل فضا ست می‌شود. شما به علت شکل پذیر بودن این ماده می‌توانید هر خیال و تصوری که دارید را روی آن پیاده کنید. با کمک یک طراح داخلی رویاهای خود را روی خانه خود پیاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

همانطور که گفته‌ایم مقاومت و ایمنی زیاد این پله‌ها جزو مزیت‌هایش می‌باشد. علاوه بر این‌ها نصب و اجرای سریعی دارد و خیلی زود شما را به مطلوبتان می‌رساند. همچنین  طول عمر این پله‌ها با توجه به ضخامت و مقاومتشان بالا است و مانند باقی متریال‌ها در طول زمان خوردگی پیدا نمی‌کند. لک روی پله شیشه‌ای نیز به راحتی پاک می‌شود.

از آنجا که امکان دارد به علت عبور و شکست نور در بالا یا پایین رفتن از پله دچار خطای دید شویم؛ معمولا در ساخت پله  شیشه‌ای از صفحات استیل و یا نورپردازی سعی استفاده می‌کنند تا خطوط مرزی پله را برجسته کرده و تشخیص آن را راحت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *